Nawet dziś dieta roślinna może budzić lekkie zdziwienie wśród znajomych i rodziny, kiedy oznajmiamy im, że właśnie zrezygnowaliśmy z mięsa i produktów odzwierzęcych. Jednak, na całe szczęście, stała się ona tak popularna, że rękę wyciągniętą w kierunku wegan i wegetarian możemy spotkać już niemal w każdym mieście. W większych sklepach możemy natknąć się na półki wyłącznie z produktami ekologicznymi i wegańskimi, istnieją pomniejsze sklepiki stricte ekologiczne i organiczne, w których osoby na diecie roślinnej znajdą całe bogactwo przekąsek, dodatków i produktów spełniających wegańskie wymagania.

Problem może pojawić się w restauracjach, jednak zdecydowana większość, nawet jeśli nie jest nastawiona na dania roślinne, to jednak zazwyczaj mają w swoim menu dania przeznaczone dla wegetarian. Jeśli w liście składników znajdziesz coś, co nie odpowiada Twoim preferencjom: śmiało poproś kelnera, by kucharz nie dodawał do Twojego dania tej konkretnej rzeczy. Nie bój się zakomunikować swoich potrzeb – z pewnością zostaną one uwzględnione. Wiele kawiarni oferuje również mleka roślinne do kawy zamiast mleka krowiego.

Na dalszą podróż można zabrać własnoręcznie przygotowane przekąski, które można podgryzać w chwilach głodu, gdy żadnego odpowiedniego dla nas lokalu nie ma w pobliżu. Szukając odpowiedniego miejsca na obiad, można sięgnąć po Internet. Portal vegetime.pl to spis restauracji wegańskich, które można odnaleźć w najbliższej okolicy. Póki co portal uwzględnia jedynie Warszawę, jednak twórcy zapowiadają, że z czasem pojawią się kolejne miasta.